Nacházíte se na: www.kosile-pcx.cz » Obchodní podmínky

Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se

 

Obchodní podmínky

Provozovatel

Provozovatelem internetového obchodu www.kosile-pcx.cz a prodávajícím (dále provozovatel, prodávající) je:

PCX PROSTCONEX, spol. s r.o., Svatoplukova 44, 796 04 Prostějov zapsaná v obchodním rejstříku vedeného KS v Brně oddíl C, vložka 5459
IČO 46344551
DIČ CZ46344551
Bankovní spojení: KB Prostějov číslo účtu 577446701/0100

Telefon: 582 340 406
Fax: 582 337 406
E-mail: pcx@pcx.cz
Web: www.pcx.cz

Prodávající je plátcem DPH.

Objednávka

Zákazník (dále zákazník, kupující) má možnost objednat si zboží, které je nabízeno na stránkách www.kosile-pcx.cz. U každého výrobku je uvedena cena, která nezahrnuje náklady na doručení zboží. Tyto se připočtou po zvolení způsobu dodání zboží. Všechny ceny zboží nabízeného v internetovém obchodě obsahují 21% daň z přidané hodnoty. Pokud kupující s vytvořenou objednávkou souhlasí, odešle ji prodávajícímu a tato se stává návrhem kupní smlouvy. Obratem bude kupujícímu odesláno automaticky vygenerované potvrzení o doručení objednávky. Akceptace objednávky s rekapitulací a její závazné potvrzení bude odesláno nejpozději do 48 hodin od přijetí objednávky. Závazným potvrzením objednávky je uzavřena kupní smlouva, na což je kupující tímto předem upozorněn.

Zrušení objednávky

Kupující i prodávající mají možnost až do chvíle závazného potvrzení objednávky tuto zrušit a to bez udání důvodu. Po tomto potvrzení pouze na základě vzájemné dohody.

Registrace a ochrana osobních údajů

Pro objednání zboží můžete provést registraci na stránkách prodávajícího. Získané osobní údaje od našich zákazníků jsou uchovávány v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších dodatků a předpisů a nebudou nikdy zveřejněny, zneužity ani poskytnuty třetí straně. Kupující může kdykoliv tyto údaje upravit a nebo prodávajícího požádat o jejich odstranění.

Termín dodání zboží

Při závazném potvrzení objednávky bude kupujícímu sdělena doba dodání, která proběhne v co nejkratším termínu, obvykle od 2 do 5 pracovních dnů. Prodávající si vyhrazuje právo tuto dobu adekvátně prodloužit, pokud např. nebude uvedené zboží skladem. V tomto případě na tuto skutečnost upozorní kupujícího ještě před závazným potvrzením objednávky.

Způsob dodání zboží

V současné době jsou možné následující způsoby doručení zboží:

1. Balík dopravou PPL s platbou předem převodem na účet

 • odeslání zboží přepravní službou PPL s doručením do 48 hodin (s rozvozem po celý den a možností telefonické domluvy s řidičem, který Vás bude kontaktovat, na termínu dodání), bez platby, možnost sledování balíku dle jeho číslo na www.ppl.cz,
 • náklady na dopravu a balné 69,- Kč, při jednorázovém nákupu nad 2000,- Kč dopravné a balné není účtováno.
 • balík bude odeslán ihned po připsání celé částky na náš účet

2. Balík dopravou PPL s dobírkou

 • odeslání zboží přepravní službou PPL s doručením do 48 hod (s rozvozem po celý den a možností telefonické domluvy s řidičem, který Vás bude kontaktovat, na termínu dodání), platba hotově nebo kartou řidiči vozu PPL, možnost sledování balíku dle jeho čísla na www.ppl.cz,
 • náklady na dopravu a balné 99,- Kč, při jednorázovém nákupu přes 2.000,- Kč dopravné a balné není účtováno.

3. Obchodní balík s platbou předem převodem na účet

 • odeslání zboží obchodním balíkem české pošty s doručením do 48 hodin, s dopoledním rozvozem, bez platby, možnost sledování balíku dle jeho číslo na www.cpost.cz
 • náklady na poštovné a balné jsou 69,- Kč, při jednorázovém nákupu nad 2000,- Kč poštovné a balné není účtováno,
 • balík bude poslán ihned po připsání celé částky na náš účet.

4. Obchodní balík s dobírkou

 • odeslání zboží obchodním balíkem české pošty s doručením do 48 hodin, s dopoledním rozvozem včetně platby dobírkou, možnost sledování balíku dle jeho číslo na www.cpost.cz
 • náklady na poštovné a balné jsou 99,- Kč, při jednorázovém nákupu nad 2000,- Kč poštovné a balné není účtováno.

Hodnotou nákupu přes 2000,- Kč se rozumí cena zboží bez dopravného a balného.

Platba za zboží

Platbu zboží je možno provést dvěma způsoby:

 • Standardní způsob platby je dobírkou při odběru zboží. Balík Vám bude vydán po uhrazení ceny doručujícímu. V zásilce je uložen daňový doklad o zaplacení zboží (faktura).
 • Pro minimalizaci zasílacích nákladů je pro Vás nejlepší platba bankovním převodem, specifikovaným v závazném potvrzení objednávky, na účet prodávajícího. Zákazník uhradí předem kupní cenu za zboží a zasílací náklady (celková cena zásilky k proplacení) na účet prodávajícího č. 577446701/0100 - KB Prostějov a jako variabilní symbol uvede číslo objednávky. Po připsání celé částky na náš účet Vám bude zásilka s fakturou ihned odeslána.

Způsob platby si volí zákazník při objednávce zboží. Vlastnické právo na zboží přechází z prodávajícího na kupujícího teprve úplným zaplacením kupní ceny.

Zákaznické slevy

Registrovaným zákazníkům nabízíme zákaznické slevy. V našem internetovém obchodě lze nakupovat bez registrace nebo s registrací, kterou si zákazník vytvoří sám jednoduchým vyplněním registračního formuláře. Výhodou registrace je jednodušší přihlašování při dalších nákupech, využití zákaznických slev a zasílání informací o nových výrobcích a slevách.

Zákaznické slevy pro Vás se sčítají za jednotlivé nákupy, které jsou u nás evidovány a jsou odstupňovány takto:

 • nákup zboží nad 5000,- Kč – sleva 4 %
 • nákup zboží nad 7000,- Kč – sleva 5 %
 • nákup zboží nad 10000,- Kč – sleva 6 %

Nárok na slevu vzniká dosažením požadovaného limitu za nákup zboží bez dopravného a balného a snížená cena o příslušnou slevu se ukáže kupujícímu až při každém dalším nákupu po dosažení limitu.

Zákaznické slevy a slevy uplatněné fomou slevového kódu se nesčítají.

Reklamace

Na zboží se vztahuje zákonná záruční lhůta 24 měsíců, která začíná dnem převzetí výrobku. Jako záruční list slouží daňový doklad, který je přiložen v zásilce. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady, příp. vady, které se objeví v průběhu běžného užívání. Nelze uznat vady, které vzniknou nesprávným užíváním výrobku , chybným ošetřováním a běžným opotřebením při užívání.

V případě reklamace kupující zašle zboží na adresu prodávajícího a ten je povinen reklamaci vyřídit včetně odstranění závady bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na delší lhůtě. Reklamovat lze i osobně přímo v sídle prodávajícího.

Po uplynutí této lhůty má kupující stejná práva, jako by se jednalo o neodstranitelnou vadu a kupující má právo na výměnu zboží nebo odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny.

V případě oprávněné reklamace hradí náklady na zaslání zboží zpět kupujícímu prodávající, v případě neoprávněné nebo neuznané reklamace jsou kupujícímu účtovány náklady na poštovné a balné k zaslání zpět a případné náklady na zaslání výrobku k posouzení výrobci (materiál).

Odstoupení od smlouvy

Kupující má zákonné právo (zákon č. 367/2000 Sb.) od kupní smlouvy odstoupit do 14-ti dnů od převzetí zboží a to bez udání důvodu. V této lhůtě musí být prodávajícímu doručeno písemné odstoupení od smlouvy, kopie dokladu o koupi a číslo účtu u peněžního ústavu, kam mají být peníze vráceny. Nepoškozené a neopotřebované zboží v originálním obalu zašlete jako doporučenou zásilku (ne na dobírku) na adresu prodávajícího. Po splnění těchto podmínek vám bude obratem vrácena cena za zboží, ne za poštovné a balné. Toto zákonné právo neplatí u zboží upraveného na přání zákazníka jako např. vyšití monogramu, firemního loga, zkrácení rukávů apod.

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky jsou závazné pro obě strany a prodávající si vyhrazuje právo je měnit. Zavazuje se také o tomto informovat kupujícího. Právní vztahy obou stran se řídí u fyzických osob ustanovením občanského zákoníku, u právnických osob obchodním zákoníkem.

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnost dne 1. 9. 2008.

 

Vyberte si kategorii

Důležité informace

Můj účet

 

Kup-potápění.cz - Potápěčské brýle, Renovace tonerů, tiskárny, spotřební materiál, Spodní prádlo a tanga, Šperky z chirurgické oceli, Tradiční holení, Naakup.cz